HC 21 Prešov | Official web

Na programe je ďalšie východniarske derby. Michalovce privítajú Prešov

Dnes sú na programe zápasy 10. kola Tipos extraligy. Hokejisti HC Grotto Prešov sa v ňom predstavia o 17:30 na ľade HK Dukla Ingema Michalovce. Geograficky sú Michalovčania jedným z našich najbližších súperov. Je to teda ideálna príležitosť pre prešovských fanúšikov ísť podporiť našich hráčov aj na zápas vonku. Fanklub HC Grotto Prešov sa preto nenechal núkať a zorganizoval výjazd do Michaloviec.

 

Prešovskí hokejisti sa na ľade tretieho tímu Tipos extraligy pokúsia pretrhnúť negatívnu bilanciu na klziskách súperov. Pre „Koňarov“ to nebude jednoduché stretnutie, no pre dobrý výsledok urobíme opäť maximum. Do klubu už prišli prvé posily, obranca Erik Rajnoha a útočník János Vas. Veríme, že s ich i vašou pomocou dokážeme nadviazať na dobrý výkon z posledného domáceho zápasu so Slovanom Bratislava.

 

Zostava HC Grotto Prešov v poslednom zápase: Bespalov (Petrík) – Bakala, Rais, Růžička, F. Fekiač, Jendroľ, Turan, Rajnoha – Krasničan, Čacho, Charbonneau – Žilka, Klíma, Jokinen – Halama, Zagrapan, Magdolen – Sýkora, V. Fekiač, Šimun – Miškuf.

 

Kým naši hokejisti ťahajú šnúru štyroch prehier, ich dnešný súper sériu štyroch výhier. Michalovčania postupne zdolali Slovan Bratislava, Spišskú Novú Ves, Liptovský Mikuláš a Banskú Bystricu. Klub taktiež prišiel posilniť gólman Devin Williams. Po Nitre a Slovane je to pre Prešovčanov tretí náročný súper za sebou. Zároveň je to však pre „Koňarov“ ideálna príležitosť. Zdolať takéhoto súpera na jeho ľade by bola skvelá vzpruha pre celý tím.

 

Zostava HK Dukla Ingema Michalovce v poslednom zápase: Škorvánek (Vojvoda) – Macejko, Bokroš, Stripai, Pavlin, Valtola, Mudrák, Ťavoda, Hajnik – Žitný, Cameranesi, Keränen – Kukuča, Erkinjuntti, Fournier – Galamboš, Suja, Regenda – Chalupa, Tibenský, Lačný.

 

Ako sme už uviedli, na zápas vycestujú aj naši fanúšikovia. Aj s podporou nášho generálneho manažéra Róberta Ľuptáka je cena výjazdu len 6 eur na osobu. Viac informácií sa dozviete TU.

 

Foto: Peter Ilenčík