HC 21 Prešov | Official web

Musíme sa niečoho chytiť, od niečoho sa odraziť, hovorí kapitán Zagrapan

Náročný štart do novej sezóny pre HC Grotto Prešov. Bojovnosť a snaha sa nášmu tímu nedajú uprieť, no chýba nám niečo navyše. Chlapcov teraz čakajú dva náročné zápasy proti ofenzívnym mužstvám, v piatok nastúpime v Nitre, v nedeľu nás čaká domáci zápas so Slovanom. O doterajšom priebehu sezóny i nadchádzajúcom dvojzápase sme sa porozprávali s našim kapitánom Marekom Zagrapanom.

 

Proti Košiciam si strelil prvý gól v sezóne, proti Zvolenu druhý. Veľká gratulácia.  Pamätáš si ešte, kedy si dal v prešovskom drese gól naposledy?

Ďakujem pekne. Neviem vôbec, kedy to bolo naposledy. Ešte niekedy v čase, keď som hral za žiakov.

 

V poslednom zápase proti Zvolenu určite jeden z najlepších výkonov v sezóne, ak nie úplne najlepší, no na výhru to nestačilo. Čo tomu chýbalo?

Myslím si, že sme to mali dobre rozohrané. Škoda toho gólu pred koncom druhej tretiny. Na konci dňa sme body nezobrali, ale pokračujeme ďalej. Verím, že nadviažeme na ten výkon z prvých dvoch tretín a privezieme niečo z Nitry.

 

Rozoberme si trochu doterajší priebeh sezóny. Za nami je sedem zápasov, na jednej strane dobré domáce duely a výhry s Bystricou a Trenčínom, na druhej vysoké prehry so Spišskou Novou Vsou a Novými Zámkami. Dá sa povedať, že nám chýba konzistentnosť výkonov?

Tie dva zápasy sme nehrali dobre, vôbec nám to nevyšlo. Naopak, myslím si, že doma sme odohrali dobré zápasy, či už proti Bystrici, Popradu, Trenčínu a aj Zvolenu. No bolo to málo. Keby sme získali viac bodov, boli by sme teraz v tej tabuľke trošku vyššie, ale nevadí, ideme ďalej. Sezóna sa ešte len rozbieha a stále je v hre veľa bodov. Myslím, že je tam ešte 43 kôl do konca, čiže v hre je ešte veľa bodov, ale potrebujeme ich získavať, aj keď teraz nás proti Nitre a Slovanu nečaká ľahká úloha. Verím však, že si niečo utrhneme pre seba a trochu sa tým nakopneme.

 

Ako si aj sám povedal, čaká nás Nitra, potom Slovan. Na čo si proti nim treba dávať najväčší pozor?

Sú to veľmi ofenzívne mužstvá. My musíme hrať tak, ako tie posledné zápasy, teda veľmi dobre v obrane a dať viac gólov v útoku, kde sa trošku trápime. Ja verím, že tento týždeň dobre potrénujeme a pocestujeme do Nitry. Ako som povedal, čakáme na piatok a odbojujeme to najlepšie ako vieme. Verím, že nejaké body nám to prinesie.

 

Dá sa povedať, že sme sa v posledných zápasoch začali prezentovať viac defenzívnym poňatím hry alebo je to len môj dojem?

Ťažko povedať, ja si to úplne nemyslím. Musíme skrátka hrať lepšie dopredu, to je základ. Potrebujeme viac gólov, čo odľahčí našu defenzívu. Pracujeme na tom a ako som povedal, verím, že prvé výsledky prídu už v piatok v Nitre.

 

Edo Šimun nám povedal, že tento tím je zložený skôr z pracantov a takých „robotníkov ľadu“ než konštruktívnych hokejistov. Myslíš, že by nám prospel príchod nejakého tvorivého obrancu alebo útočníka?

To asi nie je otázka na mňa, ale skôr na trénerov. My musíme pracovať s tým, čo máme a odbojovať to.

 

Čo bolo podľa teba to najpozitívnejšie, čo sme ukázali v doterajšom priebehu sezóny?

Tá bojovnosť. Myslím si, že aj všetky zápasy, čo sme odohrali tu doma, sme to ukázali. Aj keď v dvoch zo štyroch nám tam trošku chýbalo, aby sme to dotiahli do víťazného konca. Treba v tom pokračovať a nadviazať na to.

 

Na záver sa zahrajme trochu na veštcov. Čo si myslíš, o čom by sme sa tu mohli baviť o taký mesiac alebo dva?

Takto ďaleko sa nepozeráme, len tak na týždeň dopredu. To je naša prvá úloha, od niečoho sa odraziť, niečoho sa chytiť a uhrať teraz v piatok a nedeľu nejaké body.

 

Foto: Peter Ilenčík