HC 21 Prešov | Official web

Čaká nás ďalší ťažký súper, do Prešova pricestuje Slovan Bratislava

V Tipos extralige nenájdete ľahkého súpera, sú len nároční a ešte náročnejší súperi. Ten náš najbližší sa radí do kategórie tých najťažších. Po ťažkom piatku v Nitre nie je čas na sebaľútosť. Náročnú prehru hodíme za hlavu a veríme, že aj s vašou podporou sa postavíme Slovanu. Nečaká nás jednoduchá nedeľa, chlapci preto budú potrebovať každého z vás.

 

HC Grotto Prešov momentálne ťahá negatívnu šnúru troch prehier. Na klziskách súpera nám to zatiaľ veľmi nevychádza, ale výkony a výsledky na domácom ľade nie sú nijak negatívne. Za to patrí vďaka aj našim fanúšikom, ktorí svojich Koňarov neustále ženú dopredu. Ako povedal náš kapitán Marek Zagrapan, potrebujeme sa niečoho chytiť, od niečoho sa odraziť. Na domácom ľade proti Slovanu budeme mať ideálnu príležitosť.

 

Zostava HC Grotto Prešov v poslednom zápase: Bespalov (Petrík) – Bakala, Rais, Růžička, F. Fekiač, Jendroľ, Turan, Ľalík, Bača – Sýkora, Čacho, Charbonneau – Miškuf, Klíma, Žilka – Halama, Zagrapan, Magdolen – Krasničan, V. Fekiač, Šimun – Pulščák.

 

Slovan Bratislava má naproti tomu úplne opačné problémy ako ich najbližší súper. Klub z hlavného mesta síce naposledy po nájazdoch podľahol Trenčínu, no aj tak drží v tabuľke komfortné tretie miesto. Podobne ako Nitra, aj Slovan je veľmi ofenzívnym tímom. Samuel Takáč a Brant Harris sú v tabuľke produktivity Tipos extraligy v najlepšej desiatke. Favorit pred týmto zápasom je teda jasný.

 

Zostava HC Slovan Bratislava v poslednom zápase: Gudlevskis – MacKenzie, Golian, Valach, Maier, Gachulinec, Sersen, Štajnoch – Zigo, Harris, Takáč – Jääskeläinen, Rapuzzi, Yogan – Sukeľ, Kytnár, Matoušek – Lukošík, Preisinger, Urbánek.

 

Úvodné buly je naplánované na 17:00. Lístky si môžete zakúpiť už teraz v sieti Ticketportal, kde však nájdete len základné vstupenky v cene 9 eur. Zľavnené lístky pre ZŤP a deti od 6 do 12 rokov (cena vstupeniek pre tieto kategórie je 4,50 eura) bude možné zakúpiť len v pokladni zimného štadióna, ktorá sa otvára dve hodiny pred úvodným buly. Deti do 6 rokov majú vstup naďalej zdarma.

 

Aj teraz na vás čakajú atraktívne súťaže. Počas prvej prestávky si môžete zahrať v streľbe na bránu o ceny od nášho generálneho partnera, spoločnosti Grotto. Počas druhej nás čaká žrebovanie tomboly, v ktorej môžete opäť vyhrať dres HC Grotto Prešov, lístky na nasledujúci domáci zápas s Liptovským Mikulášom a ďalšie ceny.

 

Pripomíname tiež, že pri vstupe je taktiež nevyhnutné predložiť doklad o očkovaní, prekonaní ochorenia COVID-19 alebo negatívny test v súlade s pravidlami platnými pre okres Prešov podľa COVID automatu.

 

Prosíme vás, aby ste na štadión prišli v dostatočnom predstihu, vopred si pripravili všetky doklady a doniesli na papieri napísané meno s telefonickým alebo mailovým kontaktom.

 

Zároveň chceme divákov upozorniť, aby nevhadzovali akékoľvek predmety na hraciu plochu, neničili a nepoškodzovali štadión, nevyužívali pyrotechniku či ďalšie zakázané predmety. Štadión je plne vybavený kamerovým systémom a v prípade nedodržania tohto zákazu bude takéto konanie potrestané doživotným zákazom vstupu na zimný štadión, pokutou 5000€ a klub bude od vinníka vymáhať aj uhradenie všetkých vzniknutých škôd, ktoré vzniknú nepovoleným správaním jednotlivca.

 

Foto: Peter Ilenčík