HC 21 Prešov | Official web

Brett Welychka pokračuje v rekonvalescencii, o jeho návrate sa rozhodne koncom týždňa

Ofenzívna hviezda HC Grotto Prešov Brett Welychka pokračuje v liečbe svojho zraneného kolena. Rekonvalescencia pokračuje dobre, no stále nemáme konkrétny dátum jeho návratu do zostavy. Brett sa má koncom týždňa stretnúť s lekármi, ktorí budú mať pochopiteľne rozhodujúce slovo.

 

Veľmi nešťastné zranenie pri rannom tréningu pred zápasom 3. kola Tipos extraligy proti Popradu narušilo zloženie našej elitnej formácie, v ktorej Brett Welychka nastupoval po boku Viliama Čacha a svojho krajana Jonathana Charbonneaua. Veľmi približný odhad dĺžky liečby bol stanovený na jeden mesiac, čo znamená, že vrátiť do zostavy by sa mohol koncom októbra. Bretta sme tento týždeň stretli na štadióne a opýtali sa ho na prebiehajúcu rekonvalescenciu.

 

„Každý deň na tom pracujem s fyzioterapeutom a každý deň trénujem v posilňovni. Náš fyzioterapeut Janko odvádza skvelú robotu, chceme sa uistiť, že zostanem vo forme, keďže aktuálne netrénujem na ľade. Robíme s kolenom stabilizačné cvičenia, aby sa rýchlejšie uzdravilo, čo mi veľmi pomohlo. Každý deň sa teda snažím niečo robiť, či už je to koordinácia alebo tréning hornej časti tela, aby som zostal pripravený,“ povedal Welychka.

 

„Ešte nemáme žiadny termín, kedy by som sa mohol vrátiť. V piatok sa mám stretnúť s doktorom a potom sa uvidí, či môžem začať korčuľovať alebo potrebujem viac času. Najprv by som teda mal začať na ľade trénovať individuálne. To je klasická prevencia pri týchto zraneniach, obvykle začínate s individuálnym korčuľovaním, trochu sa pohrať s pukom a robiť pokroky. Až potom sa pripojím k tímu,“ dodal Brett.

 

Samotné zranenie, ktoré nášho hviezdneho útočníka vyradilo z hry bolo veľmi nešťastné. Zranenia pri tréningu sú samy osebe nešťastné a toto nie je výnimkou.

 

„Bolo to celkom náhodné. Na rannom tréningu pred zápasom sme skúšali presilové hry, puk sa odrazil do rohu a jeden zo spoluhráčov sa snažil splniť svoju úlohu a vziať mi puk, ja som ho chcel udržať a pokračovať v hre. Časť jeho tela alebo možno hokejka sa zachytila o moju nohu a hneď som vedel, že sa niečo stalo, pretože koleno šlo dolu k ľadu v neprirodzenej polohe k môjmu bedru,“ opisuje Brett svoje zranenie, ku ktorému došlo 28. septembra pred zápasom s Popradom.

 

„Koleno sa naozaj dosť vyvrtlo. Spadol som na ľad a vedel, že niečo nie je v poriadku. Vlastne som to striedanie v rámci tréningu dokončil, ale potom som zišiel z ľadu a povedal chlapcom, že to nie je v poriadku. Bohužiaľ to nakoniec bolo vážnejšie než sme si mysleli,“ dodal.

 

Foto: Peter Ilenčík