HC 21 Prešov | Official web

Albert Michnáč: Prešov o mňa mal veľký záujem

V poslednom zápase proti Liptovskému Mikulášu zažila premiéru v drese HC Grotto Prešov naša ďalšia ofenzívna posila – šikovný český útočník Albert Michnáč. Jeho úlohou v novom pôsobisku bude pomôcť ofenzíve. V úvodnom dueli sa uviedol dobrým výkonom a asistenciou, aj keď on sám so svojou hrou spokojný nebol. Alberta sme po jeho príchode a premiérovom zápase samozrejme museli vyspovedať.

 

Ešte raz ťa vítam u nás v Prešove. Najprv nám prosím objasni okolnosti svojho príchodu a aký príbeh sa za ním skrýva? Od prvého vzájomného kontaktu až po cestu sem do Prešova.

Prestúpil som sem do a mal by som tu zostať do konca sezóny, pretože s Českými Budějovicami sme ukončili zmluvu. Nedostal som tam priestor, trénerom sa nepáčil môj herný štýl, tak ma poslali do českej 1. ligy, kde som už byť nechcel. Po mesiaci mi skončilo hosťovanie v Slavii. Asi týždeň sme hľadali s agentom nejaký angažmán, mal som ponuky z Nórska, Švédska, atď. Potom som sa stretol s Martinom Bartekom, ktorý mi ponúkol, že môže skúsiť zavolať tam a tam. Zavolal aj sem do Prešova a ešte popoludní ten istý deň bola dohoda hotová. Robo Ľupták mal veľký záujem a tak som si povedal, že keď má veľký záujem, tak prečo to neskúsiť? Zbalil som sa a druhý deň som bol tu.

 

Mal si čas aj navštíviť miesta niekde tu v okolí?

Zatiaľ veľmi nie. Len trochu som sa prešiel a to je všetko.

 

V posledných rokoch si sa často presúval. Príde teraz trochu viac stability? Máš možnosť zaradiť sa k lídrom ofenzívy, stráviť veľa času na ľade…

Uvidíme. Dúfam, že tu budem hrať dobre, najlepšie ako viem. O budúcnosti som ešte veľmi nepremýšľal, takže uvidíme, ako to bude.

 

Prešov nezačal sezónu najlepšie, zažil vysoké i nešťastné prehry. Patríš k hráčom, ktorí majú pomôcť danú situáciu riešiť. Pomôcť ofenzíve a streliť taký ten „gól navrch“.

Určite preto som sem prišiel, presne toto je aj moja úloha a urobím všetko preto, aby som ju splnil na sto percent.

 

Prvý zápas si odohral v prvom útoku s Vilom Čachom a Jonathanom Charbonneaum. Ako sa ti s nimi hralo?

Hralo sa mi s nimi dobre. Mne osobne sa ten zápas veľmi nepodaril a príliš mi to nešlo. Tri dni predtým som nebol na ľade a mal som za sebou dlhú cestu, aj keď sa na to nechcem vyhovárať. Príliš mi to nešlo, ale hralo sa mi s nimi dobre. Teraz som v útoku s Jankom a Jankom (Ján Sýkora a János Vas, pozn red.), takže si myslím, že v piatok to bude dobré. Myslím, že to asi nie je tajomstvo, že v piatok by už mal nastúpiť Brett Welychka, takže on pôjde späť do prvej formácie.

 

Toto som sa ťa chcel aj spýtať, pretože po zápase s Liptovským Mikulášom si mi povedal, že to mohlo byť aj lepšie. Teraz máš za sebou ďalších pár dní s tímom a nejaké tréningy. Zlepšuje sa to teda?

Áno, už sa cítim oveľa lepšie, zvykám si na okolie i na chlapcov. Myslím si, že v piatok by sme už mali predviesť oveľa lepší výkon.

 

Ako som už spomínal, nebol to pre Prešov ľahký úvod sezóny, ale posledné dva zápasy sme vyhrali. Tímu pomohol príchod Jánosa Vasa, takisto tvoj príchod, plus sa blíži návrat uzdraveného Bretta Welychku. Majú sa prešovskí fanúšikovia na čo tešiť?

Ja si myslím, že určite sa majú na čo tešiť. Tie štyri zápasy pred reprezentačnou prestávkou budeme chcieť zvládnuť a vyhrať ich čo najviac. Myslím si, že na to určite máme.

 

Foto: Peter Ilenčík