HC 21 Prešov | Official web

V 3. kole privítame vlaňajších finalistov z Popradu

Tipos extraliga pokračuje v utorok 3. kolom. V ňom sa hokejisti HC Grotto Prešov predstavia po druhýkrát v sezóne na domácom ľade. V tom prvom proti Banskej Bystrici sme dokázali zvíťaziť; premiéra na ľade súpera – v nedeľu proti Spišskej Novej Vsi – už taká úspešná nebola. „Len“ päťdesiatpercentný vstup do novej sezóny však má za sebou aj náš dnešný súper z Popradu.

 

Na vstup Prešova do novej sezóny sa bude ešte dlho spomínať. Zápas „Koňarov“ a „Baranov“ priniesol skvelé hokejové momenty a veľkú drámu v skvelej atmosfére vynoveného zimného štadióna. Prešovskí hokejisti sa s fanúšikmi zoznámili tým najlepším možným spôsobom a postarali sa o skvelú pozvánku na ďalší domáci zápas. Žiaľ, duel 2. kola na ľade Spišskej Novej Vsi nám vôbec nevyšiel. Čo je však horšie, prišli sme o Jána Sýkoru, ktorý dnešný zápas s Popradom vynechá kvôli otrasu mozgu. Prešov teda proti silnému súperovi čaká náročná úloha.

 

Zostava HC Grotto Prešov v poslednom zápase: Bespalov (Petrík) – Růžička, Bača, Bakala, Rais, Ľalík, F. Fekiač, Jendroľ, Turan – Klíma, V. Fekiač, Šimun – Welychka, Čacho, Charbonneau – Sýkora, Zagrapan, Jokinen – Halama, Miškuf, Magdolen.

 

Stopercentná spokojnosť nepanuje po prvých dvoch kolách ani v tábore nášho súpera. Podobne ako Prešov, aj Poprad vstúpil do novej sezóny víťazne, keď zdolal Liptovský Mikuláš pomerom 4:2. „Kamzíci“ na to však nedokázali nadviazať, keď v nedeľu podľahli na domácom ľade Banskej Bystrici rovnakým výsledkom. Podobne ako pre nás, aj pre nášho súpera je tak utorňajší duel dôležitý a hrá sa o cenné body.

 

Zostava HK Poprad v poslednom zápase: Čiliak (Tomek) – Drgoň, D. Brejčák, Dalhuisen, Rymsha, Ulrych, Novajovský, Hudec – Svitana, Skokan, Livingston – Vandas, Mešár, Handlovský – Basaraba, Bortňák, Matej Paločko – Valigura, Bjalončík, Jevoš – Šotek.

 

Ako sme už uviedli, zápas sa odohrá v utorok o 18:00 v Prešove. Vstupenky si fanúšikovia môžu zakúpiť už teraz v sieti Ticketportal. K dispozícii budú aj pred začiatkom stretnutia v pokladni zimného štadióna. V predaji už sú aj permanentky na novú sezónu, podrobnosti si môžete prečítať TU.

 

Cena vstupenky je 9 eur, deti do 10 rokov majú vstup zdarma. Pri vstupe je taktiež nevyhnutné predložiť doklad o očkovaní, prekonaní ochorenia COVID-19 alebo negatívny test v súlade s pravidlami platnými pre okres Prešov podľa COVID automatu.

 

Prosíme vás, aby ste na štadión prišli v dostatočnom predstihu, vopred si pripravili všetky doklady a doniesli na papieri napísané meno s telefonickým alebo mailovým kontaktom.

 

Zároveň chceme divákov upozorniť, aby nevhadzovali akékoľvek predmety na hraciu plochu, neničili a nepoškodzovali štadión, nevyužívali pyrotechniku či ďalšie zakázané predmety. Štadión je plne vybavený kamerovým systémom a v prípade nedodržania tohto zákazu bude takéto konanie potrestané doživotným zákazom vstupu na zimný štadión, pokutou 5000€ a klub bude od vinníka vymáhať aj uhradenie všetkých vzniknutých škôd, ktoré vzniknú nepovoleným správaním jednotlivca.

 

Foto: Peter Ilenčík