HC 21 Prešov | Official web

S týmto kádrom začne Prešov prvú sezónu v Extralige po 23 rokoch!

Príprava na novú sezónu Tipos extraligy je za nami. S jej záverom bolo samozrejme nevyhnutné urobiť na súpiske posledné škrty a rozhodnúť o hráčoch, ktorí prišli na skúšku. S tímom nateraz zostáva František Pulščák. Naopak, Damián Novický a Eduard Kaščák sa presúvajú do Humenného v druhej najvyššej Slovenskej hokejovej lige.

 

Prepojenie Eda a Damiána na HC Grotto Prešov tým však nekončí. Klub sa s nimi dohodol, že budú pôsobiť v HC 19 Humenné, kde dostanú väčší priestor na ľade ako by mali v našom tíme. V prípade potreby však budú pripravení Prešovu pomôcť aj v extraligových stretnutiach.

 

„Damián Novický a Eduard Kaščák odišli do Humenného, no pokračujeme v spolupráci. Chceme totiž, aby hrali aj presilovky a oslabenia,“ vysvetlil tréner Ernest Bokroš.

 

Od tímu sa nateraz odpojil aj 19-ročný obranca Martin Masarik, ktorý si momentálne plní povinnosti v juniorskej reprezentácii.

 

Z tria František Pulščák – Damián Novický – Eduard Kaščák, ktorí do Prešova prišli na skúšku, tak zostáva s tímom nateraz len prvý menovaný.

 

Pre našich Koňarov sa teda končí príprava na novú sezónu Tipos extraligy, ktorá bola nesmierne náročná, ale plná nových skúseností. Klub sa v uplynulých týždňoch a mesiacoch musel sformovať, nielen po športovej, ale aj organizačnej stránke. Všetci v HC Grotto Prešov odviedli maximum, aby bol klub na novú sezónu čo najlepšie pripravený.

 

„Mali sme to veľmi ťažké, pretože sme si museli dávať dokopy športové zázemie a zároveň pripravovať mužstvo, ktoré sa postupne dopĺňalo a skladalo,“ povedal Ernest Bokroš. „Musím povedať, že to bola jedna z náročnejších predsezónnych príprav, pretože sme museli riešiť novú kabínu, zázemie, posilňovňu a všetko, čo k extralige patrí. Plus pán Ľupták musel pracovať na zázemí priamo na štadióne. Pre mňa osobne to bolo veľmi náročné, ale takisto aj poučné.“

 

„Aj po športovej stránke bola príprava náročná. Nezačali sme najlepšie, ale tím usilovne pracoval a dostal sa do slušnej formy. Dôkazom toho bol Slovenský pohár, v ktorom sa nám podarilo uhrať dobrý výsledok. Uvidíme, aký bude náš vstup do extraligy, pretože to je teraz najdôležitejšie,“ dodal hlavný kouč tímu.

 

Káder HC Grotto Prešov pred začiatok sezóny 2021/2022:

Brankári: Bespalov, Petrík, Adamko
Obrancovia: Bača, Bakala, F. Fekiač, Jendroľ, Rais, Ľalik, Turan, Ružička
Útočníci: Čacho, Charbonneau, V. Fekiač, Halama, Jokinen, Klíma, Krasničan, Magdolen, Nauš, Miškuf, Pulščák, Šimun, Sýkora, Valent (zranený), Welychka, Zagrapan, Žilka

 

Zdroj foto: Peter Ilenčík