HC 21 Prešov | Official web

Prešov sa naďalej zlepšuje, Košice zdolal rozdielom triedy

Krok po kroku sa hokejisti HC 21 Prešov herne posúvajú vpred. V zápase 1. kola Slovenského pohára nastúpili vo východniarskom derby na ľade Košíc. Z ľadu Steel Arény si odnášame cennú výhru 5:2.

 

Po opatrnom začiatku z oboch strán sa ako prví presadili naši hráči. Našu prvú presilovku v zápase využil Viliam Čacho, ktorý dorazil zrazenú strelu Bakalu. Krátko nato si presilovku zahral aj súper, avšak bez gólového efektu. Košičania sa v tejto fáze zápasu ujali iniciatívy, no bez efektívnej koncovky. Prešovčania naopak boli nadmieru efektívni. V 12. minúte pridal po samostatnom úniku druhý gól Charbonneau.

 

Čo sa však Košičanom nepodarilo v prvej tretine v dvoch presilovkách, to im vyšlo pri oslabení. V 17. minúte šiel na trestnú lavicu Belluš. Presilovku sme síce nehrali zle, no pustili sme súpera do prečíslenia a Bespalova prekonal Havrila.

 

Aj v druhej tretine sa veľa vylučovalo. V 27. minúte dokázal potrestať faul Raisa domáci Adam Lapšanský. Zápas teda začínal opäť od nuly. Vyrovnaný stav však dlho nevydržal. Ani nie o dve minúty neskôr našiel Welychka v pravom kruhu Charbonneaua a Prešov opäť viedol. Hviezdny kanadský útočník týmto naštartoval trojgólovú jedenásťminútovku „Koňarov“, ktorí sa za ten čas ešte stihli ubrániť oslabeniu o dvoch hráčov.

 

Po chybnom košickom striedaní zvyšoval v 36. minúte na 2:4 Čacho, o dve minúty neskôr skóroval po prečíslení Nauš.

 

V tretej tretine to na ľade iskrilo. Rozhodcovia rozdali len v tejto fáze hry až 28 trestných minút, avšak aj zásluhou skvelého Bespalova už gól nepadol. Prešov tak zvíťazil na ľade Košíc 2:5. Najbližšie sa naši hráči predstavia v nedeľu doma proti Michalovciam.

 

„Naša hra konečne vyzerala podľa našich predstáv,“ povedal po zápase hlavný tréner Ernest Bokroš. „Hlavne organizácia hry spĺňala naše predstavy. Veľmi si cením, že sme dokázali ubrániť jedenásť oslaboviek, ale treba povedať, že sme hrali dobre aj smerom dopredu. Súper nám ponúkol brejky, ktoré sme využili.“

 

HC Košice – HC 21 Prešov 2:5 (1:2, 1:3, 0:0)

Góly: 19. Havrila, 27. Lapšanský (Klhůfek, Chovan) – 8. Čacho (Bakala, Charbonneau), 12. Charbonneau (Welychka), 28. Charbonneau (Welychka), 37. Čacho (Nauš), 39. Nauš (Jokinen, Zagrapan).

 

HC Košice: Košarišťan (Riečický) — Cibák, Saucerman, Romančík, Tansey, Novota, Deyl, Jacko — McPherson, Slovák, Rogoň — Klhůfek, Chovan, Pereskokov — Bartánus, Milý, Lapšanský — Jokeľ, Havrila, Belluš — Frič.

HC 21 Prešov: Bespalov (Petrík) — Bakala, Rais, F. Fekiač, Ľalík, Novický, Růžička, Turan, Jendroľ — Charboneau, Welychka, Čacho — Jokinen, Zagrapan, Nauš — Šimun, V. Fekiač, Klíma — Krasničan, Halama, Magdolen.

Rozhodcovia: Snášel, Orolin — Beniač, Pribula (všetci SVK).   

 

Zdoj fotografie: HC Košice