HC 21 Prešov | Official web

Máme na to dostať sa do najlepšej šestky, myslí si Ján Sýkora

Príprava Prešova na novú sezóny Tipos extraligy začala bez Jána Sýkoru, ktorý bude v novom ročníku jedným z pilierov našej ofenzívy. V závere prípravy však naskočil do zápasového diania a „Koňare“ s ním v zostave vyhrali všetky tri zápasy. Večne usmiateho krídelníka sme sa teda museli opýtať, aké je jeho tajomstvo.

 

Vynechal si väčšiu časť prípravy kvôli zraneniu. Si už stopercentne v poriadku a pripravený?

Verím tomu, že áno. Stále je to iba piaty mesiac, rekonvalescencia by mala trvať šesť, ale dosť som na tom zranenom ramene pracoval. Myslím si, že už je to dobré.

 

Pozdáva sa ti v novom prostredí? Čo hovoríš na štadión, klub a mesto?

Nie je tomu čo vytknúť podľa mňa. Klub šľape, diváci nás prišli povzbudiť a tlačili nás dopredu. Mesto je tiež veľmi pekné, čiže samé pozitívne veci.

 

Vieme, že si do zápasov naskočil až v závere, ale prípravu si sledoval takpovediac „z prvého radu“. Aké sú tvoje dojmy z tohto tímu pred štartom novej sezóny?

Myslím si, že je to dobré. Ukončili sme prípravné zápasy výhrou, takže dúfam, že do novej sezóny vstúpime tou správnou nohou.

 

Asi môžeme povedať, že od tvojho nástupu sa tímu začalo dariť, keďže s tebou na ľade má tento tím tri výhry v troch zápasoch. V čom tkvie to tajomstvo?

Asi som taký žolík, taký maskot pre tento tím (smiech). Ale nie, teraz vážne, chalani pracujú pod Bokim (Ernestom Bokrošom, pozn. red.) výborne. Tréner má svoje veci a svoje požiadavky, ktoré my plníme a funguje to.

 

Zásadná otázka pred štartom sezóny, je na ňu tento tím pripravený?

Áno, myslím si, že áno.

 

Tím ukázal v posledných zápasoch dobrý potenciál. Aké budú ciele Prešova v tejto sezóne?

Myslím si, že hlavne sa dostať do play-off. Nebiť sa niekde v okolí posledného miesta, to by bolo to najhoršie. Podľa mňa však máme na to sa v pohode dostať do najlepšej šestky.

 

Do Prešova sa v nedeľu vrátil hokej po 1299 dňoch. Bolo toto nadšenie cítiť aj z tribún v zápase s Michalovcami?

Samozrejme, tak ako som povedal, prišlo dosť divákov aj vzhľadom na obmedzený počet. Hnali nás dopredu, dúfam, že im budeme robiť radosť.

 

Asi najdôležitejšia otázka. Koľko „lakrosových“ gólov máme od teba v tejto sezóne čakať?

Dúfam, že čo najviac (smiech).

 

Ako každý, tak aj ty môžeš na záver odkázať čokoľvek našim fanúšikom.

Príďte nás povzbudzovať, aj keď sa nám nebude dariť, pretože to robia diváci, ktorí sú verní. Myslím si však, že vám prinesieme radosť a spolu budeme oslavovať víťazstvá.

 

Zdroj foto: Peter Ilenčík