HC 21 Prešov | Official web

Extraligová premiéra je tu! Koňare vyzvú v piatok Baranov

Nová sezóna Tipos extraligy je tu a s ňou i historický okamih pre prešovský hokej. Náš klub HC Grotto Prešov zakončil prípravu na víťaznej vlne a dobre naladený vstupuje do nového ročníka, ktorý otvorí domácim zápasom proti Banskej Bystrici. Oba tímy si prešli radom významných zmien a zápas 1. kola pre nich predstavuje dôležitú výzvu.

 

Prešov má za sebou dlhú a náročnú prípravu. V jej závere sa uviedol vo veľmi dobrej forme a do hry sa postupne zapojili všetky opory, od brankárskej posily Nikitu Bespalova, až po uzdraveného Jána Sýkoru. „Koňare“ sú tak v plnej zbroji a tešia sa na otvárací zápas sezóny. Rátať môžu aj so silnou podporou tribún. Prešovskí fanúšikovia v zápase Slovenského pohára proti Michalovciam ukázali svoje nadšenie z návratu hokeja do tretieho najväčšieho mesta Slovenska.

 

Zostava HC Grotto Prešov v poslednom zápase prípravy: Bespalov (Petrík) – Růžička, Bača, Bakala, Rais, Ľalík, Jendroľ, Turan – Klíma, V. Fekiač, Šimun – Welychka, Čacho, Charbonneau – Sýkora, Zagrapan, Jokinen – Krasničan, Miškuf, Magdolen.

 

Bystričanom minulá sezóna príliš nevyšla. V lete však klub zapracoval a priviedol niekoľko zaujímavých posíl. Z American Hockey League dorazilo americké duo Chase Berger – Mitchell Fossier a taktiež niekdajší ruský top prospekt Nikita Ščerbak. To sú pritom iba niektorí z radu zaujímavých mien. Náš úvodný súper ukázal svoju silu aj v príprave, počas ktorej dokázal zdolať viacero kvalitných súperov ako Zvolen, Poprad či Michalovce. Dohromady zaznamenali Barani v príprave päť víťazstiev a päť prehier.

 

Zostava HC 05 Banská Bystrica v poslednom zápase prípravy: Gajan (Belányi) – Breton, J. Brejčák, Cardwell, Ďatelinka, Crevier-Morin, Žiak, Bdžoch – Mistele, Ihnačák, Fafrák – Fossier, Berger, Šoltés – G. Gabor, Bubela, Vašaš – Výhonský, Tamáši, Kabáč – Galbavý.

 

Zápas sa odohrá v piatok o 18:00 v Prešove. Vstupenky si fanúšikovia môžu zakúpiť už teraz v sieti Ticketportal. V predaji budú aj pred začiatkom stretnutia priamo na štadióne. Cena vstupenky je 9 eur, deti do 10 rokov majú vstup zdarma. Pri vstupe je taktiež nevyhnutné predložiť doklad o očkovaní, prekonaní ochorenia COVID-19 alebo negatívny test v súlade s pravidlami platnými pre okres Prešov podľa COVID automatu.

 

Prosíme vás, aby ste na štadión prišli v dostatočnom predstihu, vopred si pripravili všetky doklady a doniesli na papieri napísané meno s telefonickým alebo mailovým kontaktom.

 

Zároveň chceme divákov upozorniť, aby nevhadzovali akékoľvek predmety na hraciu plochu, neničili a nepoškodzovali štadión, nevyužívali pyrotechniku či ďalšie zakázané predmety. Štadión je plne vybavený kamerovým systémom a v prípade nedodržania tohto zákazu bude takéto konanie potrestané doživotným zákazom vstupu na zimný štadión, pokutou 5000€ a klub bude od vinníka vymáhať aj uhradenie všetkých vzniknutých škôd, ktoré vzniknú nepovoleným správaním jednotlivca.

 


Foto: Peter Ilenčík