HC 21 Prešov | Official web

Čacho: Odvšadiaľ počúvame, akí skvelí sú prešovskí fanúšikovia

Do Prešova sa vracia veľký hokej. Povedali a napísali sme to už veľakrát a budeme to znovu opakovať, pretože to znie skrátka fantasticky. V metropole Šariša sa zišiel kvalitný tím, ktorý chce priniesť mestu a jeho hokejovým fanúšikom veľkú radosť. O nadchádzajúcej sezóne, očakávaniach i nálade v kabíne sme sa porozprávali s jedným z lídrov našej ofenzívy, Viliamom Čachom.

 

Neviem, či vieš, ale v patríš k najproduktívnejším prešovským hráčom v príprave. Spokojný zatiaľ s jej priebehom?

Zatiaľ som spokojný. Myslím si, že tie prvé zápasy neboli tímovo až také ideálne, ale postupne ladíme formu a podľa mňa to v posledných dueloch už vyzeralo lepšie.

 

Tréner Bokroš vyjadril po poslednom zápase v Košiciach spokojnosť s výkonom tímu, ktorý hral o poznanie lepšie než v skorších fázach prípravy. V čom spočíva tajomstvo zlepšeného výkonu tímu v Steel Aréne?

Za zlepšením stojí viac-menej skutočnosť, že veci, ktoré trénujeme a nacvičujeme, sa nám pomaly dostávajú do hláv a začíname ich plniť. Postupne sa zohrávame v našom systéme. Plus treba povedať, že od začiatku prípravy sme veľa trénovali, čo sa nám teraz začína vyplácať.

 

Aké budú ciele klubu i tvoje osobné v tejto sezóne? Dal si si aj nejaké „predsavzatie“ pred štartom nového ročníka?

Cieľom tímu bude určite postúpiť do play-off. Tam už môže prekvapiť hocikto. Pokiaľ ide o mňa osobne, tak si nerád dávam nejaké ciele, ale chcem hrať čo najlepší hokej a byť prospešný pre svoj tím.

 

Si stále veľmi mladý chalan, avšak na svoj vek máš za sebou už pomerne bohatú kariéru. Okrem pôsobenia vo Švédsku, Fínsku či Amerike si obliekal aj reprezentačný dres na MS do 20 rokov. Máš reprezentáciu naďalej vo svojej mysli?

V mysli ju určite mám a je to môj cieľ a zároveň sen si zahrať za seniorskú reprezentáciu. V prvom rade však musím podávať dobré výkony v klube, keďže práve tadiaľ vedie cesta. Až čas ukáže, či príde šanca alebo nie.

 

Čo si myslíš, že bola najsilnejšia stránka tohto tímu v príprave a čo bola naopak najväčšia slabina, na ktorej bolo potrebné zapracovať?

Myslím si, že v zápasoch, ktoré sme odohrali, nám trochu robilo problém strieľať góly. Dávali sme tak dva alebo tri góly na zápas a veľa sme dostávali. Myslím si však, že sa nám to už podarilo odstrániť. Tiež nám robila trochu problém organizácia hry, čo sme takisto museli zlepšiť. Čo sa týka silných stránok, tak hlavne po kondičnej stránke sme na tom veľmi dobre. Príprava bola naozaj ťažká, možno najťažšia spomedzi všetkých.

 

V posledných dvoch rokoch si sa v Detve herne posúval a tvoja rola v tíme naberala na dôležitosti. V príprave si tiež pravidelne nastupoval v prvých dvoch útokoch. Bavil si sa s trénermi o tvojej pozícii v tíme v nadchádzajúcej sezóne a čo od teba očakávajú?

Do sezóny by som podľa trénera mal nastúpiť v jednej päťke s Brettom Welychkom a Jonathanom Charbonneauom, ale moja dlhodobá rola v tíme závisí na mne a mojich výkonoch. Momentálne mám pozíciu jedného z lídrov, ktorej sa nebojím, práve naopak, teším sa ňu to a chcem si ju udržať.

 

V lete do tímu prišlo niekoľko veľmi zaujímavých legionárov. Na ľade sme už ich prítomnosť pocítili, je ich počuť aj v kabíne?

Určite ich je počuť. Napríklad Růžu (David Růžička, pozn. red.) je v kabíne počuť nonstop. Takisto Brett (Welychka), Charby (Jonathan Charbonneau), Nikita (Bespalov) alebo Tommi (Jokinen), teda všetci legionári zapadli vynikajúco. Máme naozaj dobrý kolektív a je jedno, kto odkiaľ prišiel. Ideme spoločne na Prešov!

 

Má kabína už aj svojho najväčšieho zabávača alebo diskdžokeja?

Najväčším zabávačom je asi Turbo (Oliver Turan), ktorému sa ústa nezavrú pred tréningom ani po tréningu. Je to síce mladý chalan, ale asi najväčší zabávač v kabíne.

 

Hokej sa po dlhom čase vracia do Prešova a v meste pomaly začína hokejový ošiaľ. Vezie sa na tejto vlne aj samotný tím?

Tešíme sa na to a dúfame, že ľudia budú môcť chodiť na štadión vo veľkom počte. Odvšadiaľ počúvame, akí skvelí sú prešovskí fanúšikovia. My dúfame, že budú vďaka nám šťastní a hrdí.

 

Na záver môžeš niečo odkázať prešovským fanúšikom.

Sme radi, že sme v Prešove. Mne osobne sa mesto veľmi páči. Dúfam, že po hokejovej stránke to bude dobré a urobíme radosť našim fanúšikom, nech môžu žiť hokejom. Verím, že spôsobíme v Prešove hokejový ošiaľ, pretože je to veľké mesto a si hokej určite zaslúži. Taktiež dúfam, že sa postaráme aj o nejaké úspechy.

 

Zdroj obrázka: Peter Ilenčík