HC 21 Prešov | Official web

Tréner Bokroš je s tímom spokojný: Preveríme si to v zápasoch

Príprava na extraligu v Prešove je v plnom prúde po športovej aj organizačnej stránke. Naši chlapci sa vo štvrtok vypravia do Popradu, kde štartuje 74. ročník Tatranského pohára. O prípravách, nálade v tíme a nadchádzajúcom turnaji sme sa porozprávali s hlavným trénerom Ernestom Bokrošom.

 

Pán tréner, začneme tradičnou otázkou, aká je pred Tatranským pohárom nálada v tíme? Ste spokojný s doterajším priebehom prípravy?
Ako som sa už viackrát vyjadril, robíme dve veci súčasne. Prvou je športová príprava a druhá spočíva vo vytváraní podmienok na extraligu. To znamená, že je tu ešte veľmi veľa práce. To má na starosti pán Ľupták, ktorý tu už urobil kus roboty, ale ešte potrebujeme všetko doladiť. Pracujeme v trochu ťažších podmienkach, ale vieme to pochopiť. Športovú prípravu to nenarušilo, chlapci to pochopili, takisto my tréneri. Športová príprava prebieha podľa plánu. Mám za tie roky nejaké skúsenosti a viem, čo mám robiť. Máme za sebou štrnásť dní, počas ktorých sme sa zamerali aj na kondičnú stránku. Druhý týždeň sme pridali aj hokejové veci zamerané na organizáciu hry a spestrili sme si to zápasom v Michalovciach. Tento týždeň prebieha taký herný mikrocyklus, kde si všetky tie veci preveríme aj v zápasoch.

 

Po prvom prípravnom zápase v Michalovciach ste povedali, že ste si ním chceli hlavne spestriť druhý týždeň prípravy. Bude Tatranský pohár „len“ pokračovaním prípravy alebo budete od tímu chcieť aj kvalitný celkový výsledok?
Pre mňa je príprava o tom sa čo najlepšie pripraviť na ligu. Samozrejme, sme športovci a chceme vyhrať každý zápas, ale pre mňa je prioritou, aby fungovali veci ako založenie útoku, ofenzíva, defenzíva, atď. Vlastne tie prvky, ktoré sa snažím hráčov naučiť a chcem, aby ich vkladali aj do zápasu. Ak zápas vyhráme, no neukážeme v ňom potrebné veci a víťazstvo bude skôr dielom náhody, tak určite nebudem spokojný s tým, že máme víťazstvo aj napriek katastrofálnej hre. Mojou prioritou teda je mužstvo ďalej pripravovať smerom k extralige.

 

Príprava na novú sezónu je typická bojom o miesta v tíme. Cítiť medzi hráčmi aj zdravú konkurenciu?
Myslím si, že zdravá konkurencia tam je. Chlapci to cítia a vedia si rýchlo spočítať, koľko máme hráčov a koľko miest je v tíme.

 

Prekvapil vás niekto príjemne v doterajšom priebehu prípravy?
Ja tých hráčov viac-menej všetkých poznám. Nejaké veľké prekvapenia neočakávam od nikoho, ale vždy máme určité očakávania od legionárov. Som rád, že Welychka je typologicky podobný hráč ako Jonathan (Charbonneau), s ktorým sme boli veľmi spokojní a ten zostal z minuloročného tímu ako jediný legionár. Myslím si, že Welychka sa mu priblíži. U Tommiho Jokinena by som ešte trošku počkal, pretože niektorí starší hráči ako je on alebo aj Růžička potrebujú viac času na rozbeh ako tí mladší. Pokiaľ ide o moje dojmy z tréningov, som so všetkými hráčmi maximálne spokojný, ale počkal by som na ich hernú výkonnosť.

 

Je v súčasnosti tím už kompletný? Dorazili už aj všetci legionári a zapoja sa do hry?
Tím je celý pohromade s výnimkou Nikitu Bespalova. Ruskí hráči majú často problém s vízami a potrebnými papiermi, takže uňho sa dolaďuje všetko potrebné. Nikita však je pripravený prísť. Okrem neho je teda tím kompletný.

 

Pracujete momentálne na niektorých špecifických aspektoch hry, možno na niektorých oblastiach, v ktorých tím trochu zaostáva?
Ťažko sa k tomu vyjadriť, pretože tím ešte nie je dostatočne preverený a stále sme len v tréningovom procese. Približne polovica mužstva je nová a určite ešte potrebujeme nejaký čas, kým si všetko sadne.

 

Zdroj obrázka: Facebook/HK DUKLA Ingema Michalovce