HC 21 Prešov | Official web

Prešov na úvod prípravy podľahol Michalovciam

Prešovskí hokejisti vstúpili vo štvrtok do prípravy na novú sezónu Tipos extraligy prípravným zápasom na ľade Michaloviec. Duel sa však nevyvíjal podľa predstáv našich „Koňarov“. V každej tretine sme inkasovali po góle. Deväť minút pred koncom síce znížil stav na 1:3 Nauš, avšak vo zvyšku stretnutia sa k nemu už nepridal žiadny zo spoluhráčov. Prešov tak na úvod prípravy podľahol Michalovciam 1:3.


Naši chlapci sú v úvode prípravy na novú extraligovú sezónu, v ktorej sa stretnú aj so svojim štvrtkovým súperom. Bol to ich úplne prvý zápas v tomto zložení a stále sme na samom začiatku prípravy, ktorá bude ešte dlhá. Najbližšie nastúpime vo štvrtok 19. augusta v Poprade proti HC Pusteral. Týmto zápasom odštartujeme 74. ročník Tataranského pohára.


„Je to prvý prípravný zápas, takže ho ťažko nejako posudzovať. Sme v druhom týždni prípravy a je ešte priskoro niečo hodnotiť. Chlapci sa prvýkrát stretli a chceli sme si tento druhý týždeň spestriť nejakým zápasom,“ povedal po skončení stretnutia hlavný tréner mužstva Ernest Bokroš.


Góly: 9. Suja (Valtola, Galamboš), 36. Žitný (Hájnik, Ribenský), 45. Lačný (Chalupa) – 51. Nauš (Šimun).

HK Dukla Ingema Michalovce: Kaarlehto (Vojvoda) – Valtola, Bokroš, Crinon, Mudrák, Macejko, Droppa, Ťavoda, Gajdoš – Kukučka, Galamboš, Regenda – Žitný, Suja, Mašlonka – Pas, Tibenský, Hajnik – Chalupa, Lačný, Rybnikár


HC 21 Prešov: Petrík (Adamko) – Bakala, Rais, Masarik, Ružička, Bača, F. Fekiač, Kaščák, Novický – Krasničan, Welychka, Jokinen – Gašpar, Zagrapan, Magdolen – Nauš, V. Fekiač, Šimun – Halama, Miškuf, Pulščák.


Rozhodca: Ondrej Kalina, Martin Smrek – Tomáš Valachovič, Ladislav Babjak
Foto: Peter Brendza / www.novinyzemplina.sk