HC 21 Prešov | Official web

Chceme baviť seba a celé mesto hokejom, hovorí kapitán Zagrapan

Po dlhých rokoch opäť doma. Marek Zagrapan patrí k najtalentovanejším hokejistom, akí v Prešove vyrastali. Sme veľmi radi, že Marek našiel cestu domov a pomôže klubu zo svojho rodiska v nových začiatkoch. S kapitánom „Koňarov“ sme sa porozprávali tesne pred štartom Tatranského pohára.

 

Po dlhých rokoch opäť na domácom ľade. Spomenieš si ešte, kedy si tu bol naposledy? Predsa len si z Prešova odchádzal ako veľmi mladý chalan.

Myslím, že posledný ročník som tu odohral ešte vo ôsmej triede, čiže je to už veľmi dávno.

 

Máš aj nejakú špeciálnu spomienku na náš štadión a toto mesto, ktorá sa ti vynorí, keď sem prichádzaš?

Celé toto naše okolie poznám veľmi dobre. Bývam tu v Prešove, chodil som tu na základnú školu, na strednú školu a s týmto mestom sa mi spája množstvo dobrých spomienok. Začínal som tu a som veľmi rád, že sa po nejakom tom „rôčiku“ môžem vrátiť. Za túto šancu a za dôveru som vedeniu veľmi vďačný. Poviem to asi ešte veľakrát, ale budem sa snažiť odviesť čo najlepšiu prácu, aby som pomohol klubu. Verím, že v tomto roku budeme úspešní a počínajúc 24. septembrom sa nám bude dariť.

 

V novej sezóne budeš kapitánom tímu zo svojho rodiska. Nedá mi ťa trochu nepodpichnúť, čo je viac? Kapitánske „céčko“ na prešovskom drese alebo reprezentovanie Slovenska?

Neviem. Ťažká otázka (smiech). Určite si vážim, že budem kapitánom Prešova. Som tu jeden z domácich, čo je pre mňa motivácia navyše, aby som odviedol najlepšiu robotu pre chlapcov a pre klub.

 

Cítiš možno aj trochu tlak? Predsa len hokej Prešovu dlho chýbal.

Môžem povedať aj za chlapcov, že všetci sú veľmi dobre pripravení na novú sezónu. Budeme musieť odviesť čo najlepšiu robotu, aby sme ľudí prilákali na hokej. Verím, že keď budeme hrať dobre, tak pritiahneme fanúšikov na zimný štadión. Chceme baviť seba a tiež celé mesto našim hokejom.

 

Pozrime sa trochu aj na športovú stránku. Čaká nás Tatranský pohár. Pôjde tím do Popradu zabojovať o výsledok alebo ho vníma „len“ ako pokračovanie prípravy?

Hokej je o výsledkoch a stále chceme vyhrať. Chceme vyhrať každý zápas, do ktorého nastúpime, aj keď možno v tej príprave to nie je také dôležité. Hokej je šport, v ktorom sa súťaží a hrá sa na góly. Na druhej strane máme nové mužstvo a možno bude chvíľu trvať, kým si všetko sadne. Je tu plno nových chlapcov, aj keď jadro tímu na čele s hlavným trénerom už spolu nejaký čas fungovalo, čiže majú nejaké zaužívané veci. Hokej sa však určite hrá na výsledky a my budeme chcieť vyhrávať, ale tiež si myslím, že to nebude taká tragédia, keď sa nám zo začiatku ročníka nepodarí vyhrať.

 

V Prešove pomaly ale isto rastie hokejový ošiaľ. Ľudia sú z návratu hokeja do mesta nadšení. Cítiť to nadšenie aj vo vnútri tímu?

O to väčšia motivácia pre nás. Ako som povedal, veríme, že keď budeme podávať dobré výkony, tak prilákame aj fanúšikov. Do začiatku sezóny však máme pred sebou ešte veľa práce. Chceme sa čo najlepšie sa pripraviť a byť úspešní.

 

Na záver môžeš čokoľvek odkázať našim fanúšikom.

Tešíme sa na to. Chlapci sú zvedaví a verím, že tu bude začiatkom sezóny veľký ošiaľ. Dúfame, že pandemická situácia nám to dovolí a že sa všetci spolu budeme baviť hokejom.

 

Zdroj obrázka: TASR